دسته بندی ها
پیوندها
ارتباط با سازمان
تلفن گویا: 32919284-6 - 025
نمابر: 32914982 - 025
سامانه پیامک: 3000722711
پست الکترونیکی: info@nezamqom.ir
اطلاعیه نحوه ارائه خدمات ثبت الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی

اطلاعیه نحوه ارائه خدمات ثبت الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی

    بروز شده : 19 مرداد 1399    تعداد نظرات :1    دسته: آرشیو اخبار, اطلاعیه ها

به اطلاع مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم دارای پروانه اشتغال تا پایان سال 98 می رساند، با توجه به نظرسنجی صورت گرفته در خصوص نحوه ارائه خدمات ثبت الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی و استقبال حداکثری اعضای محترم از روش غیرحضوری ، مقرر گردید این خدمات به صورت غیرحضوری و حضوری به اعضای محترم ارائه گردد.

نظر به وضعیت قرمز استان قم در خصوص بیماری کرونا و توصیه های بهداشتی به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری، از اعضای محترم سازمان درخواست میگردد به منظور عدم انجام ترددهای غیرضرور و عدم تجمع و همچنین رعایت فاصله اجتماعی از روش غیرحضوری ثبت الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی عملکرد سال 98 استفاده نمایند،

خدمات ثبت الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی عملکرد سال 98 ، از تاریخ 20 مردادماه لغایت 31 مردادماه 99 به صورت غیرحضوری از طریق سامانه تیکت و به صورت حضوری در محل ساختمان شماره یک ( سالن خدمات مهندسی) ارائه می گردد.

الف) روش غیرحضوری:
1)عضو محترم سازمان در ابتدا می بایست، فرم پیش نویس ثبت اظهارنامه مالیاتی که در زیر آمده است  را دریافت و نسبت به تکمیل آن اقدام نماید که امکان تکمیل فایل اکسل و یا تکمیل به صورت فیزیکی و اسکن جهت بارگذاری مقدر می باشد.

فایل فرم پیش نویس ثبت اظهارنامه مالیاتی

frm-nhaee-pesh-nvesh-azharnamh-amlkr.pdf [52.02 کيلوبايت] ( تعداد دانلود: 4003)

 

 

2)در گام بعد، عضو محترم باید  وارد سامانه خدمات غیرحضوری در سایت سازمان شود و در قسمت بالا گزینه "ثبت نام " را کلیک نموده تا پس از ورود به صفحه جدید یک حساب کاربری ایجاد و ثبت نام را تکمیل نماید.

 

برای ورود به سامانه خدمات غیرحضوری کلیک نمایید.


3) در این مرحله پس از گذشت یک ساعت نام کاربری ( ایمیل درج شده در حساب کاربری) و رمز عبور فعال و در این صورت امکان ارسال درخواست فراهم می گردد.
4) عضو محترم پس از ورود به این سامانه بر اساس نام کاربری و رمز تعیین شده می تواند با کلیک بر روی گزینه "ارسال فرم پیش نویس ثبت اظهارنامه مالیاتی " نسبت به ارسال فرم تکمیل شده خود اقدام نماید.
5) اعضای محترم می توانند از ساعت 8 صبح لغایت 13 هر روز تا 29 مردادماه نسبت به ارسال فرم پیش نویس ثبت اظهارنامه مالیاتی به منظور ثبت درخواست اقدام نمایند.
6) کارشناسان سازمان از ساعت 15 لغایت 18 ضمن بررسی درخواست های دریافتی، ساعت ثبت نهایی را اعلام نموده که عضو در این ساعت می بایست جهت بررسی پیش نویس اظهارنامه و تایید نهایی آن به اینترنت دسترسی داشته و  اقدامات لازم را انجام دهد.
7) اعضای محترم در صورت داشتن هرگونه پرسشی در خصوص ارسال درخواست، ثبت نام و موضوعات نرم افزاری با شماره 32906121  و 32919284 الی 6 داخلی 200 آقای پورگلستانی تماس حاصل نمایند.

فایل راهنمای ثبت درخواست در سامانه تیکت

rahnmae-tekt.pdf [487.5 کيلوبايت] ( تعداد دانلود: 1822)

 ب) روش حضوری:
1)اعضای محترم برای دریافت خدمات ثبت اظهارنامه مالیاتی به صورت حضوری می بایست در ابتدا از ساعت 15 روز قبل از مراجعه، نسبت به دریافت نوبت از طریق سامانه نوبت دهی اقدام نمایند.
2)هر روز فقط 150 نفر می توانند نوبت برای مراجعه حضوری در روز بعد را دریافت نمایند و سامانه از ساعت 15 روز قبل تا زمان تکمیل ظرفیت باز می باشد.
4)پس از ثبت نام در سامانه نوبت دهی ، ساعت مراجعه حضوری برای هر عضو مشخص و به صورت پیامکی اعلام می گردد.

 

برای ورود به سامانه نوبت دهی کلیک نمایید.

نکات مهم:
*تکمیل فرم پیش نویس ثبت اظهارنامه مالیاتی توسط عضو به منظور عدم تجمع در سالن و تسریع امور قبل از مراجعه حضوری ضروری می باشد.
*به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، زدن ماسک در زمان مراجعه حضوری به سازمان الزامی و بر اساس ابلاغیه ستاد ملی کرونا ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک ممنوع می باشد.
*نظر به درج راهنمای کامل ثبت اظهارنامه مالیاتی به اعضای محترم توصیه می گردد بر همین اساس مبادرت به تکمیل و ارسال اظهارنامه خود اقدام نموده و حتی المقدور به منظور کاهش ترددها و جلوگیری از شیوع و انتقال احتمالی ویروس کرونا از مراجعه حضوری خودداری فرمایند.


 اطلاعات مهم مالیاتی:
با توجه به تغییرات اساسی در نحوه رسیدگی عملکرد سال 1398 توسط سازمان امورمالیاتی از جمله درج اطلاعات حساب بانکی در اظهارنامه و نیاز به اسناد و مدارک مثبته جهت پذیرش هزینه ها، حتی الامکان در صورتی که مجموع فروش کالا و خدمات در سال 98 تا میزان 990.000.000 تومان بوده و مالیات عملکرد سال 97 نیز قطعی گردیده است و جزو خریداران سکه در سال 98 نبوده و اولین سال فعالیت تان نمی باشد ، نسبت به ارسال تبصره ماده 100 اقدام نمایید و نحوه ارسال آن به صورت گام به گام در راهنمای زیر قرارداده شده است .
لذا خواهشمند است بعد از مطالعه و ارسال آن  که به سادگی در منزل امکان پذیر می باشد اقدام نموده و با توجه به شرایط بیماری کرونا و سلامتی خود و خانواده از مراجعه غیر ضروری به سازمان خودداری کنید و در صورت ابهام و مشکل در ابتدا به صورت ثبت تیکت  و در نهایت مراجعه حضوری داشته باشید.
 در صورت نیاز به مشاوره مالیاتی تا پایان مردادماه هر روز از ساعت 15 الی 18 با شماره تلفن آقای فرخی مشاور مالیاتی سازمان 09126516181 تماس حاصل نمایید.

راهنمای گام به گام تکمیل فرم تبصره ماده 100 و اظهارنامه مالیاتی

rahnmae-tkmel-azhar-namh-sal98.pdf [4.06 مگابايت] ( تعداد دانلود: 5543)

 

 

 • دیدگاه: محمد جواد صنیعی
  به همراه سلام و احترام، فعالیت نظام مهندسی در این زمینه ستودنی بود.
  با تشکر
  صنیعی
  09123904418

  ارسال شده: 31/05/1399 - 21:54 پاسخ ||

نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: تصویر كد امنیتی